کتاب پستانداران دريايي خليج فارس و دريايي عمان

کتاب پستانداران دريايي خليج فارس و دريايي عمان؛ عوامل مرگ ومير گروهي، راهنماي ميداني امداد و نجات و شناسايي گونه‏اي" توسط معاونت دريايي سازمان حفاظت محيط زيست و اداره کل محيط زيست سيستان و بلوچستان منتشرشد.
به گزارش سبزپرس، اين کتاب که حاصل دوسال فعاليت ميداني و بررسي علل مرگ و مير پستانداران در آبهاي جنوب ايران و در پي مرگ و مير گسترده دلفين‏ها در سواحل جاسک در سال 86 است توسط سيد محمد باقر نبوي، اميد صديقي و شهرام نوربخش ترجمه و تاليف شده است.
اين کتاب در بخش اول به بررسي عوامل مرگ و مير گروهي پستانداران دريايي نظير آلودگي‏ها، شرايط آب  وهوايي ، سموم طبيعي ، بيماري‏ها، صيد و صيادي و ... مي‏پردازد.
در سومين بخش کتاب نيز راهنماي شناسايي گونه‏هاي پستانداران دريايي جنوب ايران شامل نهنگ‏ها، دلفين‏ها، پروپويز و گاو دريايي آمده است. در اين بخش اطلاعات علمي مربوط به شکل ظاهري، عادات زندگي، وضعيت حفاظتي گونه‏ها به همراه عکسهاي رنگي از پستانداران دريايي درج شده است. اين کتاب براي اولين بار در دهمين نمايشگاه بين‏المللي محيط زيست رونمايي شد و پس از آن در فروشگاه کتاب سازمان حفاظت محيط زيست در پارک پرديسان عرضه خواهد شد.

 
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .