آشنايي با برخي ركورد داران غواصي

1- تانیا استریتر
اهل تگزاس آمریکا، بانویی است که اکنون هشت رکورد جهانی غواصی را در دریای آزاد شکسته است. یکی از این رکوردها مربوط به بیشترین عمق در دریای کاراییب است که تانیا توانست تا عمق 122 متر در این دریا بدون اکسیژن پیش برود.

2- ژاک مایول
فرانسوی و صاحب رکورد بیشترین زمان بدون اکسیژن در عمق50 متری در اقیانوس اطلس است. او 9 دقیقه و شش ثانیه توانست در زیر آب اقیانوس با آن فشار عظیم باقی بماند .

3- جاکویچ
اهل کرواسی است و صاحب رکورد بیشترین عمق در زیر یخ است. در واقع او در سواحل یخ زده ی دریای نروژ توانست تا عمق 56 متری بدون اکسیژن پیش برود.

4- هربرت نیچه
این غواص اتریشی را ماهی پرنده هم خطاب می کنند چراکه او صاحب رکورد سقوط آزاد در اعماق آب است که طی آن شخص بدون کنترل، خود را در آب رها می کند. او اکنون این رکورد را در 200 متری هم تثبیت کرده است اما خودش می گوید: ((هدف من 305 متر است)) که در چنین عمقی فشار آب برابر با یکصدو پنجاه تن است. کدام بدن چنین فشاری را می تواند تحمل کند؟

5- پاتریک موسیما
یک آمریکایی که در سال 2005 رکورد بیشترین عمق به مفهوم مطلق را از خود به جای گذاشته است. و نخستین انسان در جهان است که از عمق دویست متر هم گذشت و رکورد 215 متر به جا گذاشت و با توجه به فشار آبی که برابر یکصد تن در این عمق است میتوان به دستاوردی که او در این ورزش به آن دست یافته است پی برد.

6- آمبرتو پلیزاری
آمبـرتو پلیـزاری که ایتالیایی است و یکی از مشهــورترین قهرمانان در این رشته شناخته می شود در این مورد می گوید: ((من برای اینکه بتوانم زمان بیشتری را در عمق آب باقی بمانم ضربان قلبم را به 8 تپش در دقیقه کاهش می دهم)) در حالی که ما به خوبی می دانیم که انسان ها با هشت ضربه در دقیقه نمی توانند زنده بمانند .

 
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .