کتاب چولان

    کتاب چولان اثري از سيد محمد هاشمي به خاطرات رزمندگان و شهداي غواص عمليات والفجر 8  می باشد كه با تیراژ ۳ هزار جلد و در ۱۳۶ صفحه ، توسط نشر شاهد منتشر شده است.اين عمليات يكي از شكوهمند ترين عمليات هاي دوران دفاع مقدس است كه در قالب داستاني دلاور مردي ها و شجاعت غواصان حاضر در اين عمليات در اين كتاب در هفت فصل به تصوير كشيده است.
در بخشي از كتاب آمده است: تجهيزاتم را بر مي دارم و آماده مي شوم احمد قرآن را بالا مي گيرد و جلو در مي ايستد بچه ها يكي يكي قرآان را مي بوسند و از زيرش رد مي شوند پياده مي رويم طرف اروند آسمان صاف است و ستاره ها سوسو مي زنند باد سردي از سمت اروند مي ورزد شاخ هاي نخل تكان مي خوردند . از لابه لاي نخل ها مي گذريم و به چولان ها مي رسيم پشت چولان ها مي نشستيم از سرما مي لرزم خودم را جمع مي كنم و سرم را مي گذارم رو ساق پا ها آرام و قرار ندارم به فكر فرو مي روم سرنوشت عمليات چه مي شود؟ پيروز مي شويم و يا شكست مي خوريم ؟ آيا زنده بر مي گردم يا شهيد مي شوم؟ياد سيمين و محسن و مريم مي افتم نمي دانم چرا در حساسترين لحظات هر عملياتي يادشان مي آيد تو ذهنم با آن كه آن لحظه دلتنگشان مي شوم اما با يادشان روحيه مي گيرم...(ص82)
كتاب چولان به شيوه اول شخص نوشته شد است و قالب داستاني آن در جذابيت كتاب تاثير بسزايي داشته است و قلم روان نويسنده در خواندني شدن اثر موثر بوده است.
گفتني است،سيد محمد هاشمي شاعر و نويسنده تا كنون كتا بهاي هزار خيابان فاصله دارم با او ، از ديار اقيانوس پيكان سفيد و نيلوفر من از وي منشر شده است.

 
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .