پس از عبور از اروند در والفجر 8،جهان مبهوت قدرت ایران اسلامی شد

 

 

 

پس از عبور از اروند در والفجر 8 جهان مبهوت قدرت ایران اسلامی شد

به گزارش خبرنگار اعزامی«خبرگزاری دانشجو» از مشهد، امیر داوطلب در جمع دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در منطقه مسیر عبور از اهواز به اروند بیان داشت: در ابتدای جنگ عراق از مرز شلمچه وارد ایران شد و زیبایی کار این بود که در انتهای جنگ نیز ما عراق را از مرز شلمچه بیرون انداختیم.

 

وی به منطقه عملیاتی والفجر 8 در تاریخ 20 اسفند 64 اشاره کرد و افزود: این عملیات یکی از موفق‌ترین عملیات‌های جمهوری اسلامی ایران و البته طولانی‌ترین آنها نیز بود، به نحوی که 80 روز جنگ تن به تن با ارتش عراق داشتیم.
این راوی دفاع مقدس اروندرود را وحشی‌ترین رود منطقه دانست و گفت: سرعت آب در اروندرود چیزی حدود 16 کیلومتر در ساعت و عمق آن گاهی به هشت متر می‌رسد، در سرما و بارندگی و گل‌و لای منطقه پس از مدت زیادی در آب بودند درگیری با دشمن دیدنی است.

داوطلب یکی از فواید این عملیات را حفظ اسرار نظامی دانست و تصریح کرد: روزهای که هوا بد می‌شد هواپیماهای دشمن نمی توانستند از تمرین عملیات ما عکسبرداری کنند و ما راحت می‌توانستیم در رود بهمن‌شیر شنا کردن در اروند را تمرین کنیم.

وی تمرین رزمندگان برای عبور از اروند را حدود سه ماه دانست و گفت: میانگین سنی بچه‌های غواص 19 سال بود و در هنگام آموزش روستایی در حوالی بهمن‌شیر را برای اسکان ما آماده کرده بودند با وجود ابعاد بزرگ سه ماه تمرین مستمر و دقیق بچه‌ها اما دشمن نتوانست از این عملیات پرده‌برداری کند.

این رزمنده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه فشار عملیاتی به حدی بود که برخی از رزمندگان حدود 15 کیلوگرم از وزن خود را از دست داده بودند، بیان داشت:‌ شب‌ها ساعت دو برای انجام شنا و قرار گرفتن در شرایط اروند رود به کنار بهمن‌شیر می‌رفتیم از فرمانده تا تک تک نیروها لباس غواصی را در دمای چندین درجه زیر صفر به تن می کردیم و سرمای را که احساس می کردیم غیر قابل بیان بود.

داوطلب شرایط تمرین در هوای سرد و آب سرد را تنها با امید به خدا و توکل ممکن دانست و افزود: زمانی که بچه‌ها داخل آب می‌پریدند پاهای آنها قلنج می‌شد و تنها با ماساژ دادن و یا چیدن موهای پایشان می‌توانستیم آنها را وادار به تکان دادن پاهایشان کنیم.

وی عبور از اروند را معجزه خداوند دانست و بیان داشت:‌ در اولین لحظات عبور به اروند باران الهی شروع به باریدن گرفت و استرس لو رفتن عملیات به نحوی از دل تمامی بچه‌ها بیرون آمد و این چنین بود که مطمئن شدیم نظر خداوند با گردان غواصی است که می رود خط‌شکن مرز آبی عراق باشد.

 
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .