مسمومیت با اکسیژن

    اگر اکسیژن با فشار نسبی بالا برای مدت طولانی تنفس شود، ایجاد مسمومیت خصوصاً مسمومیت ریوی خواهد کرد. اگر اکسیژن با فشار نسبی بسیار بالا حتی برای مدت کوتاه تنفس شود، می تواند بر روی مغز اثرات سمی سریعی داشته باشد.

علل:

    در غواصی های انجام گرفته با هوا ‌(اسکوبا) و در عمق های کمتر از 50 متر، ‌معمولاً مسمومیت به وجود نخواهد آمد، ‌چرا که محدودیت های جدولهای برداشت فشار این اجازه را نخواهند داد با این وجود مواردی وجود دارد که در آن مسمومیت با اکسیژن محتمل است. اگر چه محدودیت های عمق و زمان صورت گرفته بر سیستم های تنفسی اکسیژن برای پرهیز از این مشکل بوده است، با این حال و خصوصاً در زمانی که غواصی های مکرر صورت پذیرفته باشد احتمال مسمومیت افزایش می یابد. البته این نکته را نباید از نظر دور داشت که واکنش هر فرد به اکسیژن نیز متفاوت است. 

علائم و نشانه ها :

    علائم و نشانه ها معمولاً با یک احساس خارش در گلو، ‌که در زمان دم شدیدتر است ‌شروع می شود که می تواند باعث بروز سرفه نیز گردد. بعد از چند ساعت قرار گرفتن در معرض اکسیژن، خارش جای خود را به سوزش در پشت جناغ سینه می دهد و ‌سرفه غیر قابل کنترل گردیده و تنگی نفس مانع کوچک ترین فعالیت خواهد شد.

 
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .