ثبت رکوردجدیدبلندترین غوص توسط یک غواص زن سوئدی

     آنلی پمپه سوئدی و طنابی که ازاو جدانشدنی است عادت به صعودهای بلند وغواصی عمیق بدون اکسیژن امابه کمک یک طناب را دارد و در حال حاضررکورد جدید 126 متر دریای سرخ(احمر) درکشورمصر را دارد. آنالی اولین سوئدی است که چنین رکوردی را به ثبت می رساند. وی 29 ساله است و نزدیک به 14 سال ازعمرخود را صرف آموزش غواصی نموده و رکوردی که به ثبت رسانده طبق استاندارد Variable Weight می باشدکه بالاترین رکورد در دنیای غواصی زنان است . Variable Weight  مقررات ثبت رکوردهای غواصی است که برای وزن جهش زیر آب در غوص و برگشت به بالاچه با شناوچه با استفاده از کشش طناب بکارمی رود. آنلی باچندین مشکل درخلال سالهای آموزش روبرو بوده است ، چندبار بیهوشی هنگام آمدن به سطح آب بعد ازغوص و مشکل فشارهوا که منجر به پارگی پرده گوش او شد وعفونت و آب آوردن شش ها که موجب تخریب دیواره داخلی آن شده بود که البته ازهمه آنهاجان سالم بدربرد. برای ثبت این رکورد آنالی وزن 25 کیلوگرم فشارغوص برای رفتن به عمق آب را تحمل کرد و در برگشت از باله غواصی استفاده نمود.  لباس غواصی او پنج میلیمتری بود و ازعینک شنا و کلیپ بینی استفاده کرد. کل زمانی که صرف اینکارشد سه دقیقه و16 ثانیه بود که در آن درهر دقیقه 42 متر را پیموده و برگشت او یک دقیقه و56 ثانیه طول کشید. این رکورد توسط سازمان جهانی غواصی آزاد به تصویب رسید.
    "وقتی که ازآب بیرون آمدم و قادر به تنفس شدم اولین چیزی که گفتم این بود "من اینکار را انجا دادم" ولی از قبل تصویر ابهام آمیز فضای درون آب و مسائل ریز و درشت فکرم را مشغول کرده بود، من فضای آبی تیره را می کاویدم وعمیق تر و سریع تر فرو می رفتم اما صدای آرامش دریا را درون گوشهای خود می شنیدم، در زیر آب  درخشش دریای سرخ را از پشت عینک خود می دیدم وفشار دهها تن آب را در مقابل قفسه سینه خود احساس می کردم و انگاردریا قبل از اینکه به بالا برگردم کاملا" مرا در آغوش گرفته بود. "
    ظاهرا" او به این رکورد قانع نیست و می خواهد آنرا تا160 متر ارتقاء دهد ولی قبل از آن خیال دارد در ماه مه سال 2011 اورست را صعودکند. او تجربه 8000 متری را بدون اکسیژن دارد و کوهها و اقیانوس ها مکان آرامش و آزادی اوهستند.

 
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .