پرسش های متداول غواصی

غواصی برای همه
    با ما همه می توانند در آب های خلیج فارس و دریای عمان غواصی کنند و با شركت در دوره های آموزش غواصی این فن را بیاموزند. غواصی، دنیای زیر آب و اعماق اقیانوس ها برای بسیاری از افراد که تا کنون تجربه سفر به آنجا را نداشته اند دارای نکات بسیار مبهمی می باشد که در زیر سعی شده است تا پاسخ مناسب و حقیقی نسبت به سوالات شما دوستداران هنر و ورزش غواصی در اختیارتان گذاشته شود:

من از شنا، غواصي و دنيای زير آب چيزي نمي دانم و هيچ تجهيزاتي ندارم!؟
    آشنایی به فن شنا در حد معمولی لازم است ولی نيازي به مهارت و يا تجهيزات غواصي نيست، ما تمام لوازم مورد نياز غواصي را به تناسب اندام شما در اختيارتان مي گذاريم. مربيان مجرب غواصی، آموزش هاي اوليه غواصي را در عرض 45 دقيقه با استفاده ازطيف وسيعی از وسايل کمک آموزشي به شما خواهند داد. سپس شما قدم به قدم با همراهي يک مربي داخل آب شده، به مدت  20 تا 30 دقيقه غواصي کرده و از زيبائي های زير دريا لذت خواهيد برد و بعد از آب خارج مي شويد.

 آيا محدوديت سني براي غواصي وجود دارد؟
هيچ محدوديت سني براي غواصي کردن وجود ندارد، از آغاز 8 سالگی تا پايان 80 سالگی. در هر سني در صورت برخورداري از شرايط سلامت جسمي مورد نياز، شما مي توانيد غواصي کنيد. لازم به ذکر است آموزش های لازم متناسب با سن افراد به آنها ارائه می شود.

آيا محدوديت خاصي براي غواصي خانم ها وجود دارد؟
    غواصي براي خانم ها به جز در مدت آغاز بارداري، طول بارداري و مواردی که به دستور پزشک نباید غواصی کنند هيچ خطري ندارد، حتی خانم ها می توانند آزادانه و بدون هيچ محدوديتی به هنگام عادت ماهانه نيز به غواصی بپردازند البته به شرطی که از نظر روحی و روانی، از آمادگی کامل برخوردار باشند.

غواصي و آشنايي با زندگی و دنيايي جديد چگونه است؟
     غواصي شما را با دنياي جديدی از رنگها، موجودات و اشکال جديد آشنا می کند. غواصي کنيد تا به محيطي آرام و زيبا براي کسب آرامش و تجديد انرژي وارد شوید. بسياری از انسان ها حتي در خواب و رويا نيز نمی توانند زيبائي های زير آب را تجسم کنند اما شما با فرا گرفتن غواصی مي توانيد اين شگفتي ها را از نزديک لمس کنيد.

چگونه می توانم غواصی را فرا بگيرم؟
    به آسانی! شما با شرکت در دوره های غواصی که در آموزشگاه غواصی مروارید خلیج فارس برگزار مي گردند شرکت نموده و زندگي جديدی را آغاز نمائيد اين کلاس ها در تمام طول سال قابل برگزاری می باشد.

اگر هواي من زير آب تمام شود چه اتفاقي مي افتد؟
    ميزان هواي شما زير آب دائما توسط خود شما و مربيتان چک مي شود با اين حال در صورت اتمام هوا و يا بروز مشکل شما مي توانيد به راحتي از هواي پشتيبان مربي و يا همراهتان استفاده کنيد.

تا چه عمقي غواصي مي کنيم؟
 غواصان مبتدي تا عمق 10 متري و غواصان آموزش ديده می توانند تا عمق 30 متري غواصي کنند.

در مورد خطرات غواصي چطور ؛ کوسه ها  جان ما را تحدید نمی کنند؟
    هيچ خطري به هنگام غواصی شما را تهديد نمي کند. همچنين همراهي مربيان با تجربه ان شاء الله همواره سلامت شما را تضمين مي کند. شايد اولين تصويري که با شنيدن نام غواصي در ذهن شما نقش ببندد تصوير يک کوسه باشد، شما اگر خيلي خوش شانس باشيد در مدت غواصي حرفه اي خود يک کوسه در حال گذر را براي چند ثانيه خواهيد ديد. موجودات دريائی هيچ گاه برای انسان خطرناک نبوده اند اما متأسفانه تبليغات سوء برخی افراد سودجو و سود کلانی که از ساخت فيلم های وحشت آور نصيبشان شده، خيانتي بيش در حق اين آبزيان زيبا نبود! خيانتی که باعث انقراض نسل آنان گرديد. سوانح زير آب اکثرا از رفتار اشتباه انسان ناشي مي شوند، موجودات زير آب هيچ علاقه اي به نزديک شدن و تماس با شما ندارند بنابر اين به محيط زير آب احترام بگذاريد و به چيزي دست نزنيد، تصور کنيد يک موجود فضائي بدن شما را لمس کند و يا از پشت شما آويزان شود، چه احساسي خواهيد داشت!؟ اين دقيقا احساس يک ماهی در برابر شماست! بنابر اين حتي کوسه ها هم زيبا هستند و در بسياری از نقاط جهان به جاذبه های غواصی آن مناطق تبديل شده اند. لازم به ذکر است از میان 12 نوع کوسه موجود در جهان، تنها کوسه سفید خطرناک بوده که آن هم در آبهای خلیج فارس و دریای عمان دیده نشده است. 

آيا در پايان دوره آموزشي گواهينامه ای نيز دريافت خواهم کرد ؟
بله ! شما در پايان هر دوره و پس از موفقيت در آزمون های مربوطه، مفتخر به دريافت گواهينامه بين المللي از کنفدراسیون جهانی غواصی CMAS با توجه به نوع دوره خود خواهيد گرديد و پس از آن می توانيد به کليه مراکز غواصی در جهان مراجعه و غواصی کنيد.

آيا گواهينامه دريافتی معتبر است؟
    بله! دوره ای که شما در آن شرکت کرده و مفتخر به در يافت گواهينامه آن شده ايد شناخته شده ترين دوره و معتبر ترين گواهينامه غواصی در سطح بين المللي است. شما با مراجعه به ديگر سايتهای غواصي به صحت اين موضوع پي خواهيد برد، همچنين كليه دوره هاي آموزشي غواصي صنعتی مورد تائيد سازمان فنی و حرفه ای کشور و مطابق با استانداردهاي سازمان استاندارد جهاني مي باشد.

گواهينامه من از کجا صادر می شود و کی به دستم خواهد رسيد؟
    گواهينامه شما پس از ارسال مدارک مورد نياز، بازنگری و ارزشيابی کيفی از کنفدراسیون جهانی غواصی CMAS  صادر و بين يک تا يک ماه و نيم بعد از اتمام دوره به دستتان خواهد رسيد؛ همچنین گواهینامه فدراسیون نجات غریق و غواصی جمهوری اسلامی ایران نیز به کسانی که دوره های غواصی را با موفقیت بگذرانند اعطا می شود.

مؤسسات آموزشی ديگر چه؟ کدام بهتر است؟
    کليه مؤسسات آموزش غواصی در راستای گسترش غواصی گام بر مي دارند و اين نظام های آموزشی مؤسسات مختلف می باشند که با رعايت کيفيت آموزشي، روش تدريس، به روز بودن و پايبندی به استانداردها و نکات ايمنی  اعتبار آن مؤسسه را حفظ می نمايند. اما لازم به ذکر است که در عصر تکنولوژی مسلما برنده آن است که با تکنولوژی و فن آوری روز هم گام باشد. مطمئنا شما با مطالعه و پژوهشی مختصر در دنيای اينترنت می توانيد بهترين مؤسسه و نظام آموزشی غواصی را بيابيد.

آيا فرصت های شغلی در زمينه غواصي نيز در ايران و يا در کشورهای ديگر فراهم است؟
    مسلما بله، غواصي به عنوان يکی از شاخه های اکوتوريست از رونق خوبي برخوردار است. ولی متأسفانه کشور ما در اين زمينه هنوز آنطور که بايد و شايد پيشرفت ننموده و از فرصت های بسيار اندکي برخوردار مي باشد اما شما در صورت تکميل دوره های آموزشي  و دستيابی به درجات بالای حرفه ای در اين رشته می توانيد از فرصت های بسيار طلائی کاری در کشورهائی که در اين  زمينه برخوردار مي باشند نهايت استفاده را ببريد.

درباره غواصی صنعتی چطور؟ آیا شما می توانید جوشکاری و برشکاری زیر آب را به من آموزش دهید؟
    بله، با توجه به نیاز روز افزون به غواصان صنعتی و نیز علاقه بسیاری از دوستداران این رشته شما می توانید در کلوپ غواصی مروارید خلیج فارس، غواصی صنعتی را آموزش دیده و پس از احراز نمره قبولی، گواهی فنی و حرفه ای دریافت کنید؛ البته پیش نیاز ورود به غواصی صنعتی، موفقیت در دوره های غواصی تفریحی - ورزشی می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر از طریق ارتباط با ما اقدام فرمایید.

 پرداخت شهریه به چه صورت خواهد بود؟
پرداخت شهریه به صورت نقدی می باشد و شماره حساب جهت واریز وجه در قسمت ثبت نام درج شده است
 
آیا فعالیتهای غواصی شما تحت پوشش بیمه می باشد؟
    بله، کلیه فعالیتهای غواصی آموزشی و تفریحی ما تحت پوشش بیمه آسیا می باشد که در طول دوره حامی فعالیتهای تفریحی - آموزشی ما خواهد بود.